Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM
Menu Content/Inhalt
Strona główna

Działalność

Rzecznik Praw Pacjenta przypomina Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
25.10.2016.

Ruszyodc_1.pngła kolejna edycja kampanii społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina”.

Kampania skierowana jest do wszystkich osób, które spotykają się z problemami oraz wyzwaniami korzystając z opieki zdrowotnej .Każdy z nas w pewnej chwili może stać się pacjentem dlatego tak ważne jest, aby wiedział jak poradzić sobie w polskiej służbie zdrowia. Niestety wiedza Polaków o prawach pacjenta jest nadal niewystarczająca i wielu z nich nie ma świadomości, że przysługuje im szereg możliwości dochodzenia swoich praw, w tym także wyspecjalizowanych instytucji - pisze Krystyna Barbara Kozłowska Rzecznik Praw Pacjenta RP w piśmie skierowanym m.in. do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Zmieniony ( 25.10.2016. )
Czytaj całość
 
Komunikat w związku z pismami z Centralnego Rejestru Przedsiębiorców i Firm Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
07.10.2016.
Wydział Zdrowia - Kujawsko-Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego, w związku z docierającymi sygnałami, że do podmiotów leczniczych przesyłane są pisma z Centralnego Rejestru Przedsiębiorców i Firm zawierające prośbę dotyczącą uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej w wysokości 290 zł informuje, że podmiotem prowadzącym wskazany rejestr jest prywatne firma, działająca w oparciu o przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Zakres działalności ww. firmy nie jest związany z realizowaniem ustawowych zadań państwa oraz organów rejestrowych.

Podmioty lecznicze nie mają obowiązku dokonywania wpisu w rejestrze prowadzonym przez ww. firmę ani uiszczania opłaty rejestracyjnej wskazywanej w piśmie.

Wydział Zdrowia wskazuje, że jedynym rządowym spisem przedsiębiorców będących osobami fizycznymi jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Wpis do tej bazy jest bezpłatny.

W związku z powyższym Wydział Zdrowia - Kujawsko-Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego w Bydgoszczy zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w związku z otrzymaniem tego typu korespondencji.
 
BIULETYN STATYSTYCZNY. Ochrona zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim w 2015 roku Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Magdalena Kardasz   
30.09.2016.
 
Uruchomienie Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (IOWISZ) Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Magdalena Kardasz   
27.09.2016.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 września 2016 roku w sprawie formularza Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (IOWISZ), w dniu dzisiejszym uruchomiony został system IOWISZ.

System teleinformatyczny IOWISZ pozwala wypełnić formularz będący elementem wniosku o wydanie opinii o celowości inwestycji. Jednocześnie będzie on wykorzystywany przez Ministra Zdrowia oraz wojewodów do oceny wniosków i wydawania opinii o celowości inwestycji po zasięgnięciu stanowiska odpowiednio Prezesa albo Dyrektorów Narodowego Funduszu Zdrowia. Za pośrednictwem systemu można również dokonać wstępnej samooceny przygotowywanej inwestycji.

Uzyskanie pozytywnej oceny w ramach Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych umożliwi świadczeniodawcy perspektywiczny rozwój zgodny z lokalnymi potrzebami zdrowotnymi. Opiniowanie zapobiegać będzie prowadzeniu chaotycznego i krótkowzrocznego rozwoju rynku usług medycznych przy jednoczesnym podniesieniu efektywności wydatkowania środków publicznych.

Dostęp do System IOWISZ możliwy jest poprzez adres: www.iowisz.ezdrowie.gov.pl

Więcej informacji o opiniowaniu celowości inwestycji

Zmieniony ( 17.10.2016. )
 
Konferencja Aktualne problemy w diagnostyce toksykologicznej i leczeniu ostrych zatruć Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Magdalena Kardasz   
27.09.2016.

Konsultant wojewódzki ds. toksykologii klinicznej zaprasza na konferencję szkoleniową na temat:

„Aktualne problemy w diagnostyce toksykologicznej i leczeniu ostrych zatruć”

organizowaną przez Pracownię Toksykologii Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu w sali konferencyjnej szpitala

w dniu 25 października 2016 r. w godz.11.00-14.00

 Tematyka szczegółowa:

1. Leczenie i diagnostyka pacjentów z podejrzeniem zatrucia czyli o czym diagnosta i lekarz wiedzieć powinni.

2. Zatrucia nowymi substancjami psychoaktywnymi tzw. „dopalaczami”.

Przedstawione zostaną przykłady konkretnych sytuacji klinicznych i przypadków zatruć wraz z praktycznymi zaleceniami właściwego postępowania diagnostycznego i lekarskiego. 

Zmieniony ( 27.09.2016. )
 
Opiniowanie celowości inwestycji w ochronie zdrowia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
02.09.2016.
Informujemy, że z dniem 30 sierpnia 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 21 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 1355). Nowelizacja ta wprowadziła istotne zmiany systemowe.
Dotyczą one wydawania opinii przez organ wojewody albo ministra właściwego do spraw zdrowia w odniesieniu do inwestycji polegających na utworzeniu na obszarze województwa nowego:
Zmieniony ( 02.09.2016. )
Czytaj całość
 
Priorytety regionalnej polityki zdrowotnej województwa kujawsko-pomorskiego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
02.08.2016.
Zgodnie z dyspozycją art. 95 „c” ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2015 r. poz. 581, z późn. zm) Wojewoda Kujawsko-Pomorski zarządzeniem Nr 316/2016 z dnia 29 lipca 2016 r. ustalił w porozumieniu z Kujawsko-Pomorską Wojewódzką Radą do spraw Potrzeb Zdrowotnych priorytety dla regionalnej polityki zdrowotnej województwa kujawsko-pomorskiego.
Czytaj całość
 
Zmiana ustawy o działalności leczniczej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Magdalena Kardasz   
18.07.2016.

Wydział Zdrowia informuje, że w dniu 15 lipca 2016 weszła w życie ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r.             o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r., poz. 960).

 

Zmieniony ( 18.07.2016. )
Czytaj całość
 
Sprawozdanie MZ-06 z realizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w szkołach 2015/2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
15.06.2016.
Na podstawie ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2012 r. poz. 591, z późn. zm.) oraz programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2015 stanowiącego załącznik do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2014 r. (Dz. U. poz. 1330 z późn. zm.), podmioty wykonujące działalność leczniczą udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki profilaktycznej nad dziećmi i młodzieżą szkolną, zobowiązane są sporządzać i przekazywać sprawozdanie z realizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w szkołach zgodnie z formularzem MZ-06.
 
Zasady przekazywania sprawozdania MZ-06
Sprawozdanie należy przesyłać w formie elektronicznej przy pomocy Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia SSOZ poprzez portal sprawozdawczy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w Warszawie w terminie do 30 września 2016 r.
Zmieniony ( 16.06.2016. )
Czytaj całość
 
Zobowiązania wybranych podmiotów leczniczych Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
15.06.2016.
Nowe opracowanie w sekcji Statystyka i analizy->Opracowania->Finanse podmiotów: "Zobowiązania wybranych podmiotów leczniczych w województwie kujawsko-pomorskim według stanu na koniec 2015 r."
Zmieniony ( 01.07.2016. )
 
Akcja honorowego oddawania krwi Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
13.06.2016.
We wtorek 14 czerwca na parkingu Urzędu od strony ul. Jagiellońskiej, w ramach obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi, odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Wszystkich chętnych wraz z dokumentem tożsamości zapraszamy do Ambulansu do Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, który będzie do dyspozycji od godz. 8.00 do 13.00.
Zmieniony ( 13.06.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 195
designed by www.madeyourweb.com