Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM
Menu Content/Inhalt
Strona główna

Działalność

Konkurs Samorządowy LIDER 2018 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Magdalena Kardasz   
01.08.2018.
Informujemy, że rozpoczęła się IV edycja konkursu „Samorządowy Lider” organizowana przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy. Konkurs kierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego realizujących programy zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. Zgłoszenie do udziału w konkursie następuje poprzez wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego wraz z opisem realizowanego programu i przesłanie go przez osobą upoważnioną do reprezentowania Uczestnika Konkursu na poniższy adres mailowy:

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Termin nadsyłania zgłoszeń - 24 sierpnia 2018 r.

Informacje o nagrodzonych samorządach zostaną przesłane do mediów regionalnych i ogólnopolskich. Wręczenie nagród nastąpi we wrześniu podczas konferencji Flu Forum 2018. 
 
Zmieniony ( 01.08.2018. )
 
Dodatki do wynagrodzeń dla ratowników medycznych Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Ewa Krajczewska   
20.07.2018.

Wydział Zdrowia Kujawsko-Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego w Bydgoszczy informuje, że podpisane zostało rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 lipca 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1373).

Zmieniony ( 20.07.2018. )
Czytaj całość
 
Zmiany w opiniowaniu celowości inwestycji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Ewa Krajczewska   
13.07.2018.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 12 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, a także rozporządzeń Ministra Zdrowia z dnia 11 lipca 2018 r. w sprawie formularza Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia dla inwestycji, które mają skutkować zmianą zakresu udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej oraz pozostających bez wpływu na zakres udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2018 r. poz. 1347 i 1348) zmianie uległy przepisy regulujące wydawanie opinii o celowości inwestycji.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w zakładce  OPINIOWANIE celowości inwestycji 

Zmieniony ( 26.07.2018. )
 
Konkurs - profilaktyka miażdżycy i chorób serca Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Magdalena Kardasz   
04.07.2018.

Ogólnopolski program profilaktyki w zakresie miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację osób z podwyższonymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego (KORDIAN)

Zmieniony ( 01.08.2018. )
Czytaj całość
 
Informacja o wynikach otwartego konkursu ofert - HIV/AIDS Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Magdalena Kardasz   
02.07.2018.

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia - zapobiegania zakażeniom HIV  i zwalczania AIDS w ramach dotacji celowej z budżetu państwa, przyznanej na ten cel  w 2018 r. 

Zmieniony ( 01.08.2018. )
Czytaj całość
 
Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Magdalena Kardasz   
25.06.2018.

Fundacja ITAKA realizuje projekt Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, pn. Centrum Wsparcia. Celem projektu jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym w populacjach o zwiększonym ryzyku. Zakres działań obejmuje przygotowanie i prowadzenia Centrum Wsparcia w ramach, którego udzielana jest całodobowa pomoc poprzez telefon, czat i email, osobom znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia oferuje całodobową pomoc i wsparcie w formie rozmów telefonicznych, a także możliwość kontaktu przez mail i czat. Dyżurni eksperci: psychologowie, lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni, udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl . Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.

  Kontakt

• telefoniczne centrum wsparcia 800 70 22 22 - bezpłatna linia, która działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu

• e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

• strona internetowa: www.liniawsparcia.pl

• czat

Zmieniony ( 06.07.2018. )
 
Sprawozdanie MZ-06 z realizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w szkołach 2017/2018 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
14.06.2018.
Wydział Zdrowia – Kujawsko-Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przypomina o obowiązku statystycznym dotyczącym sprawozdania z realizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w szkołach (formularz MZ-06).
 
Kto jest zobowiązany?
Podmioty wykonujące działalność leczniczą, które na rok szkolny 2017/2018 zawarły umowę na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w środowisku nauczania i wychowania na terenie województwa kujawsko-pomorskiego
 
Termin przekazania danych
28 września 2018 r.
 
Jak przekazać dane?
 • w formie elektronicznej przy pomocy Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia SSOZ (portal sprawozdawczy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w Warszawie) lub
 • przekazując formularz w formie papierowej na adres:
  Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
  Wydział Zdrowia – Kujawsko-Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego
  Oddział Statystyki i Analiz Medycznych
  ul. Jagiellońska 3, 85-950 Bydgoszcz
  UWAGA! Forma dopuszczalna tylko dla podmiotów o łącznej liczbie pracujących nie większej niż 5 osób
Zmieniony ( 02.07.2018. )
Czytaj całość
 
22 maja Europejski Dzień Walki z Otyłością Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
22.05.2018.

Otyłość to choroba cywilizacyjna XXI w. Co roku dotyka ona coraz większej liczby osób na całym świecie, zarówno dorosłych, jak i dzieci.  

otylosc.jpg

Jedną z podstawowych przyczyn narastającego problemu z otyłością jest popularyzacja tzw. „jedzenia śmieciowego” czyli fast-foodów. Do tego dochodzi brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, pochłanianie dużej ilości słodyczy, słonych przekąsek oraz wysokosłodzonych napojów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Żywienia i Żywności im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła, z nadwagą lub otyłością zmaga się co piąty uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum. Wśród populacji osób dorosłych sytuacja jest znacznie gorsza. Według danych zawartych w Światowym Indeksie Bezpieczeństwa Żywnościowego 2017 (Global Food Security Index) 23,2% społeczeństwa polskiego dotkniętych jest problemem otyłości. Plasuje to Polskę na 6 miejscu w Europie.

Zmieniony ( 22.05.2018. )
Czytaj całość
 
8 maja Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
07.05.2018.

8 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika.

Rak jajnika nie bez powodu nazywany jest „cichym zabójcą kobiet”. Rozwija się skrycie, nie dając we wczesnych stadiach rozwoju charakterystycznych objawów. Można go jednak wykryć podczas kontroli ginekologicznych i za pomocą USG.

OBJAWY RAKA JAJNIKA

Objawy raka jajnika mają zazwyczaj cechy niecharakterystyczne, przez długi czas nowotwór rozwija się w sposób utajony, a symptomy pojawiają się, gdy guz osiągnie znaczne zaawansowanie.

Poniższy rysunek przedstawia 8 wczesnych objawów, których nie należy ignorować. rak_jajnika.jpg

Zmieniony ( 07.05.2018. )
Czytaj całość
 
3 maja Światowy Dzień Alergii i Astmy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
27.04.2018.

3 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Alergii i Astmy, który ma zwrócić uwagę na problemy ludzi chorujących na alergię i astmę. Astma jest przewlekłą chorobą zapalną górnych dróg oddechowych. Na astmę choruje ok 5% Polaków, natomiast można zachorować w każdym wieku. Kiedy warto wybrać się do lekarza?

Astmę należy podejrzewać, jeżeli pacjent podaje występowanie charakterystycznych objawów, które przedstawia rysunek poniżej.   

objawy_astmy.jpg

Podstawowym badaniem dodatkowym w diagnostyce astmy jest spirometria. Badanie spirometryczne to najważniejsze z badań czynnościowych układu oddechowego, czyli badań, które pozwalają na obiektywną ocenę czynności płuc. Astma jest chorobą przewlekłą, której nie można wyleczyć, jednak możliwe jest jej kontrolowanie.

Zmieniony ( 27.04.2018. )
Czytaj całość
 
Spotkanie z Panem dr. n. med. Tomaszem Mierzwą Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
25.04.2018.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Panem dr. n. med. Tomaszem Mierzwą - Koordynatorem Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, które odbędzie się 11 maja o godzinie 9.30 w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego. Wykład (połączony z prezentacją multimedialną), który potrwa ok. 1,5 godziny, będzie dotyczył szeroko rozumianej profilaktyki onkologicznej.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 190
designed by www.madeyourweb.com