Menu Content/Inhalt
Strona główna

Działalność

Komunikat w związku z pismami z Rejestru Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych sp. z o.o. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
21.10.2015.
Wydział Zdrowia - Kujawsko-Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego, w związku z docierającymi sygnałami, że do podmiotów leczniczych przesyłane są pisma zawierające prośbę o uregulowanie opłaty rejestracyjnej w celu ogłoszenia wpisu o prowadzonej działalności leczniczej w Rejestrze Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych, informuje, że podmiotem prowadzącym wskazany rejestr jest prywatna spółka prawa handlowego pn. „Rejestr Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych sp. z o.o.”, działająca w oparciu o przepisy ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. 2015 poz. 875 ze zm.). Zakres działalności spółki obejmuje działalność prawniczą i nie jest związany z realizowaniem ustawowych zadań państwa oraz organów rejestrowych.

Podmioty lecznicze nie mają obowiązku rejestrowania się w tym portalu ani uiszczania opłaty rejestracyjnej wskazywanej w piśmie.
Pisma kierowane przez ww. spółkę stanowią wyłącznie ofertę do zawarcia półrocznej umowy o opublikowanie informacji o podmiocie leczniczym w Rejestrze prowadzonym przez spółkę.
W związku z powyższym Wydział Zdrowia - Kujawsko-Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego w Bydgoszczy zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w związku z otrzymaniem korespondencji od ww. spółki.
Zmieniony ( 21.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by www.madeyourweb.com