Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM
Menu Content/Inhalt

Działalność

Ubezpieczenie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Muszyński   
12.06.2013.
Informacja dotycząca obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej
podmiotu wykonującego działalność leczniczą
 
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz. U. nr 293, poz. 1729) wprowadza dwie sumy gwarancyjne ubezpieczenia oc:
  1. 100.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia oraz 500.000 euro w odniesieniu do wszystkich zdarzeń dla podmiotów, które udzielają świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne – szpitalne,
  2. 75.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia oraz 350.000 euro w odniesieniu do wszystkich zdarzeń dla podmiotów, które udzielają świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne oraz ambulatoryjne świadczenia zdrowotne.
Obowiązek ubezpieczenia powstaje najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia wykonywania działalności leczniczej przez podmiot wykonujący działalność leczniczą.
Zmieniony ( 21.07.2016. )
 
następny artykuł »
designed by www.madeyourweb.com